Rüyada Yara Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı
24 Temmuz 2024

Rüyada Yara Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Yara Görmek

Rüyada yara görmek, farklı yaş grupları için farklı anlamlar taşır. Gençler için aşk ve sevda, yaşlılar için ise hüzün ve üzüntü olarak yorumlanır. Rüyada sağ elin başparmağında görülen yara, rüyayı gören kişinin borçlarına ve aleyhinde yazılacak belgelere işaret eder. Kendinde yara olup aktığını gören kişinin üzerinde bir borç bulunduğuna delalet eder. Bir kimse rüyasında bedenini zedelenmiş olarak görürse, bu durum yaralayan aracılığıyla yaralanana bir musibet erişeceğine işaret eder.

Yaranın Yeri ve Anlamı

Rüyada yara görmek, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalıkla ilişkilendirilir. Sağ eldeki yara yakın erkek akrabalar, sol eldeki yara ise bayan akrabalar aracılığıyla elde edilecek mala işaret eder. Ayaktaki yara tarım ve ziraatten, topuktaki yara ise çocuktan elde edilecek mala; akıcı yara nafaka ve diğer gereksinimler için iş zaruretine, karındaki yara ise mala denk edecek zarara veya kişiyi huzursuz edecek sözlere işaret eder. Baldır yarası uzun ömre, bacak yarası ise kavim ve akraba çokluğuna işaret eder. İki ayağının aniden yaralanması, kişinin görevde uzun süre kalacağına işaret eder.

Yönetici ve İmamların Rüyada Yara Görmesi

Rüyada yara görmek, imam, hükümet başkanı ve yöneticilerin başlarının veya bedenlerinin herhangi bir yerinin yara aldığını veya yarıldığını görmeleri, ömürlerinin uzamasına ve dostlarının güvenini kazanmalarına işaret eder. Yara aldığını fakat kan akmadığını görmek, kişinin kendine has fazilet ve meziyetlerinin ortaya çıkmasına yorumlanır.

Yaradan Kan Gelmesi ve Diğer İşaretler

Rüyada yara görmek ve kan geldiğini görmek, kişinin eline mal geçmesine işaret eder. Bir kimseyi bıçak, demir gibi sivri şeylerle yaralamayı yanlış bulmak ve art niyete işaret eder. Korkusundan ötürü birini yaralamak hüzün ve elem, yaralanan için musibete işaret eder. Bir kimseyi yaralamaktan ötürü diyet verdiğini görmek ise düşmanı sevindirmeye delalet eder.

Yaralanmak ve Zenginlik

Rüyada yara görmek genellikle ücret elde etmek ve zengin olmak anlamına gelir. Bir adam kendisini yaralanmış görüyorsa, yakınları onu yanlış işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir. Rüyayı bir kadın görüyorsa, sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

Kesik ve Hastalık

Rüyada yara görmek veya bir yerinizi kestiğinizi görmek, hastalığa işaret eder. Berbat bir durumun canınızı sıkmasına neden olacağı anlamına gelir. Rüyada bedende yara görmek paradır. Fakat yaranın altında et görünmesi tam aksine ücret sıkıntısıdır.

Yaradan Kan Gelmemesi

Rüyada yara görmek ve nasıl yara aldığını bilmediğini görmek, eğer yaranın üstünde kan varsa, yakın arkadaşlar tarafından zarar veren bir iş yapmaktan korunacağına işaret eder. Bu rüyayı bir kadın görmüşse, iş yerinden sevgilisi veya kocasının kendisine hainlik ettiğine; eğer kan akıyorsa, bir arkadaşının kendisini gülünç bir hale düşürecek bir harekette bulunacağına delalettir.

Yaralar ve Haram Mal

Rüyada kendi vücudunda yara gören kişi, bu yaraların veya çıbanların sayısı kadar haram mal sahibi olabilir. Ancak bu çıban veya yaralar büyük ise, bunlar kişinin ödemekle mükellef olduğu parasal ve içsel borçlarla yorumlanır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni