Rüyada İstediğini Görmek İçin Dua Okunuşu ve Anlamı
19 Haziran 2024

Rüyada İstediğini Görmek İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Rüyada istediğini görmek için dua, kişinin yatmadan önce yapacağı dualar ile rüyasında görmek istediği şeyleri göreceği belirtilmektedir. Dinimizde istihare olarak belirtilen bu uygulamanın yapılması halinde kişinin hakkında hayırlı olan şeyi veya hayırsız olan şeyi göreceği belirtilmektedir. Bunun için kalben ve dil ile inanarak dua edilmesi son derece önemlidir. Yapılan dua ile kişinin akıbetinin ne olacağının rüyada gösterileceği açıklanmıştır. Kişinin muradının, isteğinin, dileğinin veya yapacağı iş için atacağı adımın arkasından ne yaşanacağının bildirilmesi için uygulamanın yapılması tavsiye edilmiştir.

Rüyada İstediğini Görmek İçin Dua ve Uygulaması

Yatmadan önce kişinin boy abdesti almasının sonrasında namaz abdesti alarak banyodan çıkmasının sonrasında iki rekât Allah rızası için namaz kılarak yatağa yatması gerekir. Bu uygulama için kişinin kalben inanarak iman etmesi ve yapacağı uygulama ile Allah'ın duasına icabet ederek rüyasında görmek istediği şeyleri göstereceğine inanması son derece önemlidir. Çünkü ameller niyetlere göre şekillenir. Namazın sonrasında kişinin Mülk suresinin 14. Ayetini 7 kez tekrar etmesi ile yatağa yatması sonrasında yapacağı dua ile uykuya varması gerekir.

Mülk Suresinin 14. Ayeti

Mülk suresinin 14. ayeti şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim.

Ela yalemu Men halak ve hûvel latîful Habîr.

Bu ayeti 7 kez tekrar etmesinin ardından istediği dua yapılmalıdır. Bunun için şöyle dua edilir:

Allah'ım her şey senin elinde, sen her şeyi görensin, bilensin, gözeten sensin. Senin benim yapacağım bu dua ile göreceğim rüyada beni bilgilendirmeni istiyorum. Hakkımda hayırlı olanı ve hayırsız olanını göstermeni nasip eyle Yarabbi.

Diyerek dua etmesi ve istediği şeyi belirtmesinin ardından uykuya varması ile rüyada istediği şeyin gösterileceği belirtilmektedir. Yapılan bu uygulama ile gece rüyada kişi istediği şey görmemiş ise bu uygulamaya 7 gün devam etmesi gerektiği belirtilmektedir. 7 gün içerisinde kişinin istediği şeyleri göreceği belirtilirken; hayırlı veya hayırsız bazı rüyalarda ise renklerin rüyanın ipuçları verdiği belirtilmektedir. Özellikle istihare için yatılan rüyalarda siyah rengin görülmesi rüyanın hayırsız olduğunu gösterirken; yeşil, beyaz, mavi renklerin görülmesi kişinin istediği şeyin hayırlı olacağını belirtir. Ayrıca rüyada istenilen şeyin görülmesi için dua eden kişi başka bir kişiyi görmek istemiş ise o kişinin de gösterileceği belirtilmektedir.

Ekstra Bilgiler ve Tavsiyeler
  • Rüyada görmek istediğiniz şeyi net ve açık bir şekilde niyet edin.
  • Yatmadan önce zihninizi sakinleştirmek için kısa bir meditasyon yapabilirsiniz.
  • Rüyanızda gördüğünüz şeyleri unutmamak için başucunuzda bir not defteri bulundurun ve uyandığınızda hemen not alın.
  • Sabırlı olun ve niyetinizde samimi olun. Rüyalar bazen hemen gerçekleşmeyebilir.

Rüyada istediğini görmek için dua ve uygulaması, kişinin hayatında önemli kararlar vermesine yardımcı olabilir. Bu uygulamayı yaparken kalben inanarak ve samimi bir şekilde dua etmek, kişinin rüyasında görmek istediği şeyleri görmesine vesile olabilir. Unutmayın, ameller niyetlere göredir ve samimi bir niyetle yapılan dualar her zaman daha etkilidir.

Rüyada İstediğini Görmek İçin Dua Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni